آخرین اخبار
کد مطلب: 166590
دادستان عمومي و انقلاب کرج مطرح کرد:
در پرونده شهيد مراد خاني اعتقادي به محاربه ندارم/ عدم ارسال فيلم جلسه احزاب به دادسرا جرم است
تاریخ انتشار : 1395/09/30 10:28:33
نمایش : 528
حاجي رضا شاکرمي: فيلم جلسه فصلي احزاب استان به دستگاه قضا ارسال نشده است و عدم ارسال اين مهم به دادسرا جرم است.

به گزارش بام ايران خبر ؛ به نقل از البرز ۲۴ دادستان عمومي و انقلاب اسلامي کرج در نشست خبري روز دوشنبه با اصحاب رسانه با اشاره به پرونده شهيد عليرضا مراد خاني گفت: سال ۹۰ در جريان انتقال يک متهم سه نفر با ماموران گلاويز شده و در نهايت هنگام فراري دادن مجرم يکي از ماموران به نام عليرضا مراد خاني به شهادت مي رشد.

بنده اعتقادي به محاربه ندارم

حاجي رضا شاکرمي با بيان اينکه پس از تحقيقات دادسرا حکم به قصاص مي دهد افزود: دستگاه قضايي اين مسئله را محاربه نمي داند چرا که محاربه داراي عناصري همچون اييجاد خوف عمومي خواهد بود لذا اين پرونده قتل عمد تشخيص داده شده و مجرم محکوم به قصاص است و هر زمان که پدر شهيد درخواست کند حکم اجرا خواهد شد و بنده اعتقادي به محاربه ندارم لذا امکان تغيير حکم وجود ندارد و نياز به شايعه پراکني در اين مورد نيست.

حقوق نجومي در البرز وجود ندارد

وي درباره وضعيت حقوق هاي نجومي در استان البرز اظهار داشت: با بررسي هاي صورت گرفته خوشبختانه اين مهم در البرز وجود ندارد و موضوع مرتبط با تهران است و دولت تا کنون موردي به قوه قضائيه در اين باره اعلام نکرده است.

تبليغات زودهنگام انتخاباتي مشمول تذکر مي شوند

شاکرمي درباره تبليغات انتخاباتي زود هنگام شوراي شهر در کرج تصريح کرد: تا زمانيکه جرم اتفاق نيفتد ما صلاح نمي بينيم که به اين موضوع ورود کنيم و اگر تشخيص دهيم اقداماتي در فضاي انتخاباتي البرز تاثير گذار است و مشمول تبليغات زودهنگام خواهد بود مسلما تذکر خواهيم داد.

۶۰ درصد جرائم سرقتي را خودرو تشکيل مي دهد

وي بيشترين پرونده هاي استان البرز در مجامع قضايي را مرتبط با سرقت دانست و گفت: اين عنوان در سطح کشور نيز بيشترين جرم را به خود اختصاص داده و پس از آن بيشترين آمار را ضرب و جرح عمدي مي توان نام برد و همچنين ۶۰ درصد جرائم سرقتي را خودرو تشکيل مي دهد که البته خودرو سازان نبايد صرفا به فکر فروش باشند بلکه بايد در راستاي امنيت اين موکب چاره انديشي کنند.

پارکين عمومي؛ چاره اي براي کاهش سرقت خودرو

شاکرمي با اشاره به مضلات ترافيکي و افزايش سرقت خودرو که به واسطه نبود پارکينگ در سطح شهر ايجاد مي شود افزود: شهرداري کرج بايد عوارض کسري پارکينگ ساختمان ها را صرف ساخت پارکينگ عمومي کند لذا بر اساس مطالبه دادستاني کرج از شهرداري اين دستگاه جرائم وصول شده از سال ۹۲ تا ۹۵ را قريب به ۵۳۶ ميليارد ريال عنوان کرد و شهرداري کرج  ۷ پروژه احداث پارکينگ عمومي را در دستور کار قرار داده و ۴۸۶ ميليارد ريال تا کنون هزينه شده و ۱۹۷ ميليارد ريال در اين راستا براي انجام امور آتي تعهد دارد.

۹۶ درصد سارقان بيکارند

وي با اشاره بر نقش ازدواج و شغل در کاهش جرائم اظهار داشت: با بررسي ۳ هزار سارق ۹۶ درصد آنها شغل نداشته و يا داراي شغل کاذب بودند و ۸۴ درصد آنها نيز مجرد بودند و ۶۶ درصد آنها نيز سابقه زندان داشتند و قريب به ۷۴ درصد آنها به مصرف مواد مخدر اشاره داشتند.

حاشيه نشيني چاره اي جز ساماندهي ندارد

دادستان کرج با اشاره به معضل حاشيه نشيني در استان البرز اين چالش را در نتيجه سکونت خانواده زندانيان در کرج و مهاجرت، فقدان شغل و … دانست و تصريح کرد: پس از شکل گيري بحران انجام اقدامات نتيجه نمي دهد لذا پيش از اين بايد براي مناطق حاشيه اي برنامه ريزي صورت مي گرفت و امروز البرز در مناطقي همچون مهدي آباد، ملک آباد، خط ۴ حصار و … چاره اي جز ساماندهي ندارد.

شاکرمي در ادامه با اشاره به جلسه احزاب استانداري گفت: مسئول حزب اعتماد و مسئول استانداري به دادسرا احضار شدند و پرونده قضايي براي آنها تشکيل شد لذا پرونده قضايي بري آنها تشکيل شده و از استانداري خواسته شد که فيلم مربوط به جلسه فصلي احزاب را براي دستگاه قضاي استان ارسال کند.

عدم انجام دستور قضايي براي ارسال فيلم به دادستاني جرم است

وي افزود: ما نمي‌ گوييم که استانداري فيلم را ارسال نکرده و يا همکاري نکرده است لذا از معاون سياسي و امنيتي استانداري سؤال پرسيده‌ ام که آيا فيلم ارسال‌ شده است و وي در جواب گفت؛ همان روزي که مکاتبه دستگاه قضا انجام‌شده است، اين مهم صورت گرفت.

دادستان عمومي و انقلاب در خاتمه در تماسي با مسئولين مربوطه در حضور خبرنگاران برقرار کرد با اشاره به اينکه فيلم جلسه فصلي احزاب استان به دستگاه قضا ارسال نشده است خاطر نشان داشت: عدم انجام دستور قضايي جرم است و اگر دستگاه قضا به اين مرحله برسد که کسي خط قرمزهاي نظام را رعايت نکرده است با مسئولان در هر مقام و رتبه‌ اي که باشند برخوردهاي لازم را انجام خواهد داد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن