آخرین اخبار
کد مطلب: 166583
ارتقاي خدمات گردشگري با استفاده از فناوري هاي آي تي
تاریخ انتشار : 1395/09/29 10:55:05
نمایش : 654
براي #نوروز 96 سامانه اي تحت عنوان سامانه ملي خدمات #سفر و #گردشگري راه اندازي مي شود.

به گزارش بام ايران خبر ؛ معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ابراز اميدواري کرد که براي نوروز 96 از بسترهاي ICT در خدمات سفر، معرفي جاذبه هاي گردشگري و ايجاد انگيزه براي مردم در ديدن مکان هاي جديد استفاده شود.

مرتضي رحماني موحد در حاشيه نمايشگاه الکامپ در اين باره به «ميراث آريا» گفت: «در ادامه برنامه ريزي هايي که براي ارتقاي خدمات در حوزه گردشگري با استفاده از فناوري IT يا ICT داريم، چند ماه قبل در ستاد هماهنگي خدمات سفر مصوب شد که سامانه اي تحت عنوان سامانه ملي خدمات سفر و گردشگري راه اندازي شود تا بتوانيم دستگاه هاي اصلي که اکنون براي دادن اطلاعات و خدمات مورد نياز به مسافران در طول سفر خدمت رسان هستند را به هم مرتبط کنند. مقدمات اين مساله براي فاز اجرايي در حال انجام است.»

او يادآور شد: «برنامه داريم خدمات مربوط به سامانه 141، صبا، متا و... را تحت عنوان يک سامانه واحد به هم مرتبط کنيم تا مسافران بتوانند از طريق سامانه ملي خدمات سفر و گردشگري به همه اطلاعات و نيازمندي هاي خود دست پيدا کنند.»

اين مقام مسوول درباره استفاده از واي فاي در نقاط پرتردد و پرحجم گردشگري نيز تصريح کرد: «با شرکت هاي بزرگي که در حوزه اينترنت و خدمات الکترونيک فعال هستند، در حال همکاري هستيم تا شرايطي فراهم شود که با استفاده از زيرساخت هاي اين شرکت ها، خدمات و اطلاعات مورد نياز در اختيار گردشگران خارجي قرار گيرد.»

به گفته او، در مرحله اول، اين خدمات به زبان فارسي و در مرحله دوم براي گردشگران خارجي و به زبان انگليسي اجرا مي شود. به اين ترتيب شرايطي فراهم خواهد شد که گردشگر از طريق تلفن همراه هوشمند خود بتواند به جاذبه ها و محورهاي مهم گردشگري دست پيدا کند.

رحماني موحد درباره برنامه هاي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در زمينه الکترونيکي خاطرنشان کرد: «برنامه داريم خدمات متنوعي از طريق ICT در اختيار مسافران خارجي قرار دهيم. به عنوان مثال کاري کنيم که وقتي توريستي از سيمکارت هاي اپراتورهاي همراه اول، ايرانسل و ... استفاده مي کند به صورت خودکار به اطلاعات مورد نياز دسترسي پيدا کند.»

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن