آخرین اخبار
کد مطلب: 166544
سفري به ديواره هاي برفي کوهرنگ
تاریخ انتشار : 1395/09/23 10:34:14
نمایش : 866
چشم انداز زيبا و منحصر به فرد همزمان با بارش برف و سرماي شديد در فصل #زمستان مهم ترين شاخصه هاي جاذبه هاي گردشري #چهارمحال و #بختياري هستند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ بهمن عسگري سوادجاني مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري چهار محال و بختياري  در گفت و گو با خبرنگار ايسنا، تالاب چغاخور، آبشار شيخ عليخان، ديواره هاي برفي بخش موگويي شهرستان کوهرنگ، مناظر طبيعي رشته کوه هاي زاگرس با قلل بلند زردکوه و يخچال هاي دائمي، رودخانه هاي دائمي پر آب و امکان رفتينگ و مناطق کوهستاني استان را جاذبه هاي گردشگري چهارمحال و بختياري در فصل زمستان برشمرد.

وي مهاجرت پرندگان به تالاب هاي گندمان و چغاخور، کانون هاي ورزش هاي زمستاني نظير پيست هاي اسکي کوهرنگ، بارده، شيخ عليخان و مناطق خوش آب و هوا نظير کارون 4 را به عنوان ديگر مناطق گردشگري زمستاني استان معرفي کرد.

عسگري به اقدامات صورت گرفته براي گردشگران در فصل زمستان اشاره کرد و گفت: برگزاري جشنواره هاي زمستاني شهر برفي، تخفيف 50 درصد در باشگاه هاي رفتنيگ و برگزاري مسابقات اسکي از مهم ترين اين برنامه ها است.

به گفته وي، ارائه تخفيف تا سقف 50 درصدي مراکز اقامتي اعم از هتل ها، مهمانسراها و خانه هاي مسافر استان براي تورهاي گروهي بالاي 25 نفر به استان معرفي شده توسط اداره کل از ديگر اقدامات انجام شده براي جذب گردشگر در فصل زمستان به چهارمحال و بختياري است.

عسگري با اشاره به اينکه آمار مسافران ورودي از طريق اطلاعات مراکز اقامتي عمومي اخذ مي شود، اظهار کرد: سيستم آمارگيري دقيق در ساير مراکز وجود ندارد، همچنين تعداد مسافرين ورودي طبق آمار پايانه ها برآورد مي شود.

وي تاکيد کرد: در حال حاضر پتانسيل موجود گردشگري زمستاني استان در حد متوسط است ولي با برنامه ريزي و تامين اعتبار لازم و تهيه زير ساخت ها مي توان استان چهار محال و بختياري را به عنوان يکي از استان هاي گردشگر پذير در فصل زمستان معرفي کرد.

عسگري از کمبود زيرساخت ها به عنوان مهم ترين مشکل و دغدغه گردشگري استان در فصل زمستان ياد کرد و افزود: آنچه در اين بين مورد توجه بيشتر است کمبود امکانات رفاهي و تفريحي در پيست هاي استان و امکاناتي است که در اختيار علاقه مندان به اين رشته قرار مي گيرد.

وي همچنين نقش ميراث فرهنگي و گردشگري در شناسايي و جذب گردشگران به استان را معرفي و اطلاع رساني، هدايت سرمايه گذاران به اين حوزه، هماهنگي واحدهاي مرتبط با سفر و مشوقهاي قانوني (معافيت مالياتي و تعرفه هاي صنفي) و اقدامات حمايتي از بخش هاي گردشگري استان دانست.

به گفته مديرکل ميراث فرهنگي و گردشگري استان، زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي در بخش هاي پذيرايي، اقامتي، اردو گاه هاي تفريحي، مراکز سرگرمي وتفريحي، دهکده هاي گردشگري براي تأمين رفاه و جاذبه گردشگري در چهارمحال و بختياري وجود دارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن