آخرین اخبار
کد مطلب: 165849
شهرداران چهارمحال و بختياري نسبت به پرداخت سهم کتابخانه ها اقدام جدي بکنند
تاریخ انتشار : 1395/07/10 10:28:55
نمایش : 3432
مدير کل کتاب خانه هاي چهار محال و بختياري گفت: هم اينک از 40 شهر چهارمحال و بختياري در 28 شهر کتابخانه عمومي و انجمن فعال وجود دارد که با وجود تشکيل اين انجمن ها و فعاليتهاي گسترده فرهنگي کتابخانه هاي موجود ولي همچنان شهرداري ها نسبت به پرداخت نيم درصد سهم قانوني کتابخانه کم توجهي مي کنند.
به گزارش بام ايران خبر،  خليل مقدم مدير کل نهاد کتاب خانه هاي عمومي چهارمحال و بختياري گفت:  63 کتابخانه عمومي فعال وجود دارد که 13 باب کتابخانه مشارکتي و 50 کتابخانه نهادي  را شامل مي شود که اين کتابخانه ها با عشق به کتابخوان کردن افراد و نهادينه کردن فرهنگ کتابخواني به کار خود ادامه مي دهند.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان با اشاره به اينکه کتابخانه هاي عمومي به رسالت خطير خود در امر گسترش عادت به مطالعه و افزايش علم و آگاهي افراد با تمام توان و با تحمل مشکلات ادامه مي دهد بيان داشت شايسته است همه دستگاهها بويژه شهرداريها در راه تحقق منويات مقام عظماي ولايت در خصوص کتاب و کتابخواني با تعامل با کتابخانه هاي عمومي عمومي اين رسالت ارزشمند را دنبال کنند.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست ضمن تأکيد بر لزوم پرداخت مطالبات قانوني کتابخانه ها توسط شهرداري هاي استان گفت: دانستن حق مردم است و براي دانستن بايد مطالعه کرد و جامعه بايد ارتباط قوي تري با کتاب برقرار کند.

خدابخش مرادي بر لزوم افزايش کتاب هاي مرجع و به روز رساني منابع موجود در کتابخانه هاي استان تاکيد کرد و بيان داشت اين اقدام در راستاي ترويج فرهنگ کتابخواني در بين دانش آموزان و خانواده ها و دسترسي مناسب دانش آموزان به کتاب هاي مرجع با توجه به افزايش استفاده نوجوانان و جوانان از شبکه هاي مجازي است.

در ادامه حبيب ا.. وفايي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان هم خواستار رعايت حقوق قانوني کتابخانه ها توسط شهرداريها شد و بر رعايت اين مهم جهت پيشبرد امور تأکيد کرد.

گفتني است در اين جلسه مشکل اجاره اي بودن مکان اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان بررسي و براي رفع اين مشکل تصميم گيري شد.

انتهاي پيام/530ب

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن