آخرین اخبار
کد مطلب: 165843
دستگاه هاي نظارتي از اعمال سلايق شخصي پرهيز کنند
تاریخ انتشار : 1395/07/10 08:33:05
نمایش : 3304
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: دستگاه‌هاي نظارتي بايد وظايف خود را طبق قانون انجام دهند و از اعمال سلايق شخصي، منطقه‌اي و بانکي در تصميم‌گيري‌ها پرهيز شود.
به گزارش بام ايران خبر ،  قاسم سليماني دشتکي  استاندار چهار محال و بختياري در شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي اظهار کرد: خروج از رکود، نرخ بالاي بيکاري و تنظيم رابطه هزينه و درآمد از اهداف اصلي اقتصاد مقاومتي است.
استاندار چهارمحال و بختياري تصريح کرد: امروز با تعدادي از رقباي جهاني مشکل داريم و در سيستم بانکي به دليل فشارهاي آمريکا هنوز به حالت نورم نرسيده‌ايم چراکه آمريکا از اساس با نظام جمهوري اسلامي ايران مخالف است و در خفا شرکت‌ها و واحدهاي بزرگ جهاني را در صورت همکاري با ايران تهديد به تحريم مي‌کند.

وي خاطرنشان کرد: امروز وضعيت نسبت به پيش از برجام بهتر شده اما موانع برطرف نشده و بايد با قدرت روي پاي خود بايستيم که در اين مورد اقتصاد مقاومتي بهترين راهکار خواهد بود.

سليماني دشتکي با اشاره به اينکه در برخي از استان‌هاي کشور اقتصاد مقاومتي به سرعت در حال پيشرفت است، عنوان کرد: بايد دستگاه‌هاي متولي اقتصاد مقاومتي وظايف محول شده را به خوبي انجام دهند و جهاد کشاورزي، صنعت، معدن و تجارت و ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي در استان فعاليت خوبي در اين زمينه داشته‌‌‌اند.

استاندار چهارمحال و بختياري با اشاره به لزوم همکاري در خصوص بررسي مسائل مهم اقتصادي به ويژه در بحث اقتصاد مقاومتي در استان گفت: لازم است اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي، نمايندگان بخش خصوصي و نهادهاي مرتبط با مديران ملي از جمله سرپرست‌هاي بانک‌ها به ويژه بانک صنعت و معدن نشست‌هايي برگزار و مشکلات را در راستاي برطرف شدن احصا کنند.

وي تبيين کرد: مسئله مهمي که در خصوص بانک‌ها وجود دارد اين است که پولي که براي تسهيل و رفع موانع توليد داده مي‌شود ممکن است در جايگاه خود هزينه نشود، در سيستم بانکي بايد متناسب با پيشرفت کار و نظارت اعتبار هزينه شود.

سليماني دشتکي با اشاره به اينکه منابع بانکي در سيستم بانکي چهارمحال و بختياري اندک است، تشريح کرد: سطح اختيارات بانک‌ها نيز در اين استان نسبت به استان‌هاي بزرگ کم است.

استاندار چهارمحال و بختياري افزود: دستگاه‌هاي نظارتي نبايد خود را در جاي دستگاه‌هاي ديگر قرار دهند و لازم است شرح وظايف خود که وظايف ذاتي آن دستگاه و مطابق قانون است را به درستي انجام دهد.

سليماني دشتکي با اشاره به لزوم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي در استان اضافه کرد: سازمان بازرسي در همه ابعاد ورود پيدا کند اما الگويي که سبب پيشرفت ساير استان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها شده است از ما گرفته نشود.

استاندار چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه نبايد دستگاه‌هاي نظارتي به صورت افراطي عمل کنند، يادآور شد: بيکاري در استان بيداد مي‌کند و با وجود اينکه تورم کنترل شده اما از بين نرفته است.

وي با بيان اينکه در برخي موارد دستگاه‌هاي نظارتي جاي ديگر دستگاه‌ها در استان اظهار نظر مي‌کنند، گفت: دستگاه‌هاي نظارتي بايد وظايف خود را طبق قانون انجام دهند و از اعمال سلايق شخصي، منطقه‌اي و بانکي در تصميم‌گيري‌ها پرهيز شود.

استاندار چهارمحال و بختياري تصريح کرد: دستگاه‌هاي نظارتي در برخي موارد برخلاف عملکرد خوبي که دارند افراطي عمل مي‌کنند در صورتي که اين کار سبب ايجاد رعب در مديران و کندي روند انجام امور مي‌شود.

سليماني ادامه داد: زيرمجموعه دستگاه‌هاي اداري و نظارتي بايد تنگ نظري را کنار بگذارند و تابع قانون باشند.

وي تبيين کرد: کم کردن مقداري از تورم لجام گسيخته سبب رکود هم شده و در حال حاضر دچار تورم رکودي شده‌ايم که ضروري است دست به دست هم دهيم، در راستاي خروج از اين بن‌بست تلاش کنيم و اگر در جايي فساد وجود دارد برخورد صورت ‌‌‌گيرد.

سليماني دشتکي تأکيد کرد: بايد در راستاي ايجاد اشتغال و کاهش نرخ بيکاري فعاليت جدي صورت گيرد و بايد ملاک عمل براي دستگاه‌هاي نظارتي قانون تسهيل و رفع موانع توليد و قانون اقتصاد مقاومتي باشد.

استاندار چهارمحال و بختياري با بيان اينکه آمار و اطلاعات سرشماري نفوس و مسکن در برنامه‌ريزي توسعه‌اي کشور و استان استفاده مي‌شود، گفت: 32 هزار و 160 نفر بيکار در کاريابي‌هاي استان ثبت‌نام کرده‌اند که 14 هزار نفر آن‌ها از افراد تحصيل کرده دانشگاهي است.

سليماني افزود: نرخ بيکاري در استان 12.7 درصد است اما اميدواريم با انجام سرشماري نفوس و مسکن نرخ دقيق بيکاري در استان مشخص شود تا بتوان تصميمات و راهکاري مناسبي براي بهبود اوضاع اشتغال در استان اتخاذ کرد.
 

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن