آخرین اخبار
کد مطلب: 165822
وقتي کارد به استخوان صميمي رسيد
اگر پول قراردادم را نداريد، به من بشکه نفت خام بدهيد!
تاریخ انتشار : 1395/07/08 09:17:54
نمایش : 745
اگر پول قراردادم را نداريد، به من بشکه نفت خام بدهيد! پرتابگر ديسک ايران گفت: «به ما مي‌گويند برويم با وزير صحبت کنيم. آخر مگر پول ما چقدر است که حالا دست به دامان وزير شويم يا جلوي وزارت ورزش تحصن کنيم؟»
به گزارش بام ايران خبر ، هنوز خبري از طلب دووميداني‌کاران نفت نيست و قول‌ها در حد قول ماند... قرار بود باشگاه نفت تهران، بدهي سال قبل به دووميداني‌کاران را قبل از فصل تسويه کند اما تسويه نشد که نشد.

آن‌قدر نفتي‌ها امروز و فردا کردند که ۱۰ روز مانده به مرحله آخر ليگ دووميداني، محمد صميمي پرتابگر ديسک ديگر نااميد شده و مي‌گويد: «مطمئنم که مرحله آخر ليگ هم تمام مي‌شود و پولي به دست ما نمي‌رسد. قرار بود قبل از شروع ليگ باشگاه با ما تسويه کند اما نشد و وعده به مرحله آخر رسيد، حالا هم مي‌گويند ما شرمنده‌ايم.»

او همه ناراحتي‌‌اش از اين است که پول تيم دووميداني نفت به اندازه قرارداد يک فوتباليست هم نمي‌رسد: «نمي‌دانم چرا باشگاه اين‌قدر امروز و فردا مي‌کند. در حالي که پول همه بچه‌ها به اندازه قرارداد يک فوتباليست هم نيست. مي‌گويند ما نقدينگي نداريم. باشد، به ما بشکه نفت خام هم بدهند قبول داريم. (‌با خنده) مي‌ايستيم سر خيابان مي‌فروشيم. آنها مي‌گويند نقدينگي نداريم، ما هم چند ماهي است که فدراسيون حقوق‌هاي‌مان را قطع کرده است. بابا ما پولي نداريم، با چه کسي صحبت کنيم؟ نهايت قرارداد دووميداني‌کاران ۱۵ ميليون تومان است. شايد ما مستضعف‌ترين ورزشکاران ايران باشيم.»

او به کار رئيس فدراسيون انتقاد دارد: «اين قصه هميشگي دووميداني است. با اين تفاوت که قبلاً بعد از مسابقات ما بايد دنبال پول مان مي‌دويديم اما حالا کار به آخر فصل نکشيده، اين شرايط را داريم. طبق آيين‌نامه مسابقات هيچ تيم بدهکاري نمي‌تواند در فصل جديد حاضر شود اما امسال دو تيم نفت و ذوب‌آهن تيمداري مي‌کنند. بعد رئيس فدراسيون هم مي‌گويد با گرو گذاشتن ريش، آنها را آورده است. اين کار اصلاً قشنگ نيست که تيم‌ها را با منت بياورد.»
هر چند بعضي‌ها به آنها پيشنهاد صحبت با وزير و حتي تحصن مقابل وزارت ورزش را داده‌اند اما خودش مي‌گويد: «به ما مي‌گويند برويم با وزير صحبت کنيم. آخر مگر پول ما چقدر است که حالا دست به دامان وزير شويم يا جلوي وزارت ورزش تحصن کنيم؟ شايد سر جمع قرارداد همه ما ۳۰۰، ۴۰۰ ميليون شود. چرا ما بايد براي گرفتن پول و حق خودمان متوسل به وزير شويم؟»

پرتابگر ديسک از درد زيادي که مي‌کشد، مي‌گويد: «ما روزي سه ساعت صبح و سه ساعت بعدازظهر تمرين مي‌کنيم تا ۶۵ متر پرتاب کنيم. اگر شغلي داشتيم و کاري بلد بوديم که حالا مي‌رفتيم پي آن و درآمدي داشتيم اما حالا معتاد دووميداني شده‌ايم. وقتي مي‌تواني کار انجام دهي و شرايطش نيست، درد زيادي مي‌کشي. حالا من اين شرايط را دارم. بد جور دووميداني در خونم است اما شرايطم جور نيست.»
محمد صميمي حالا ترجيح مي‌دهد مثل خيلي ديگر از دووميداني‌کاران براي درآمدزايي به فيتنس رو آورد: «اين روزها فيتنس در کشور رايج شده. خيلي‌ها دوست دارند بدن‌هاي‌شان روي فرم باشد. البته که براي مربيان درآمد خوبي هم دارد. خوب مي‌شود از اين راه پول درآورد. من هم اين کار را شروع کرده‌ام. اگر مشکل مالي نداشتم هيچ‌وقت به فدراسيون زنگ نمي‌زدم و خودم براي حضور در مسابقات مختلف بين المللي اقدام مي‌کردم اما شرايط مالي خوبي ندارم.»

او با اينکه شرايط سختي دارد اما مي‌خواهد حالا حالا‌ها پرتاب کند: «نمي‌شود يک‌دفعه همه چيز را رها کرد و رفت. من تا به هدفم نرسم ديسک پرتاب مي‌کنم. تا وقتي رکوردي را که مي‌خواهم، ثبت کنم. من بارها در تمرين ۶۸ متر انداخته‌ام اما هيچ‌وقت شرايط برايم فراهم نشده تا توانايي‌هايم را در مسابقه نشان دهم. وقتي خوب تمرين مي‌کني بايد کنار تغذيه مناسب، ريکاوري و ماساژور و فيزيوتراپ هم داشته باشي. در فصل بدنسازي که به رکوردهاي خوبي مي‌رسي اما يک‌دفعه حقوق قطع مي‌شود و نتيجه‌‌اش افت در مسابقه است.»
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن