آخرین اخبار
کد مطلب: 165821
32 هزار جوياي کار در سامانه هاي کاريابي چهارمحال و بختياري ثبت نام کردند
تاریخ انتشار : 1395/07/08 09:10:33
نمایش : 5626
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري گفت: 32 هزار و 160 نفر جوياي کاردر استان در سامانه هاي کاريابي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي ثبت نام کردند.
به گزارش بام ايران خبر، سيد عباس جزايري مدير کل تعا.ن، کار و رفاه اجتماعي  در شوراي گفت و گوي بخش خصوصي و دولت چهارمحال و بختياري اظهار کرد: با احتساب اينکه 20 درصد افراد جوياي کار در استان نيز در اين سامانه ثبت نام نکرده باشند، پيش بيني مي شود 38 هزار نفر جوياي کار در اين استان وجود دارد.

به گفته وي، 14 هزار نفر از اين تعداد افراد جوياي کار داراي تحصيلات دانشگاهي هستند که نياز است در حوزه اقتصاد مقاومتي و در بخش اشتغال براي اين افراد اقدام شود.

وي مدعي شد: طبق بررسي هاي انجام شده از سوي اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان، ماده 141 در هيچ استاني در کشور در بحث اقتصاد مقاومتي اجرايي نمي شود و تنها در چهارمحال و بختياري در حال اجراست که مردم را دچار مشکل کرده است.

به گزارش ايرنا، براساس ماده 141 اگر بر اثر زيان هاي وارده حداقل نصف سرمايه شرکت از ميان برود، هيات مديره مکلف است بلافاصله مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام را دعوت کند تا موضوع انحلال يا بقاي شرکت مورد شور و راي واقع شود.

جزايري ادامه داد: اگر مطابق اين ماده اقدام شود، بيشتر شرکت هاي تعاوني در استان ورشکست هستند.

هم اکنون دو هزار و 563 تعاوني با عضويت 67 هزار و 737 نفر در چهارمحال و بختياري فعال است که اين تعاوني هاي فعال براي 30 هزار نفر جوياي کار در استان اشتغالزايي کرده است.

براساس آخرين گزارش هاي تهيه شده توسط دفتر آمار و اطلاعات استانداري چهارمحال و بختياري، 39.8 درصد بيکاران جوياي کار اين استان در سال 1391 داراي تحصيلات عالي بوده اند.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن