آخرین اخبار
کد مطلب: 165818
نماينده ولي‌فقيه در استان در شوراي اقامه نماز استان:
همه مفاسد را به وسيله نماز مي‌توان کنترل کرد/ مسجد در ساخت مجتمع بين‌راهي پليس راه شهرکرد به اصفهان محور و الويت اصلي باشد
تاریخ انتشار : 1395/07/08 08:34:41
نمایش : 3134
نماينده ولي‌فقيه‌دراستان‌وامام‌جمعه‌شهرکرد گفت: حضور و تنفس و سپري شدن عمر در اين گونه جلسات از يک ارزش معنوي فوق العاده‌اي برخوردار است و خدا متعال به کلمه‌کلمه حرف و برنامه‌ريزي که مسئولان و متوليان جلسه براي رساندن انسان‌ها به سعادت و کمال انساني در اين جلسات اتخاذ مي‌کنند، ثواب و پاداش حسنه عطا مي‌کند.
به گزارش بام ايران خبر، نماينده ولي‌فقيه‌دراستان‌وامام‌جمعه‌شهرکرد حجت‌الاسلام‌والمسلمين‌نکونام در نشست شوراي اقامه نماز استان حضور در اين گونه جلسات و نشست‌ها با موضوع نماز را بسيار ارزشمند دانست و گفت: حضور و تنفس و سپري شدن عمر در اين گونه جلسات از يک ارزش معنوي فوق العاده‌اي برخوردار است و خدا متعال به کلمه‌کلمه حرف و برنامه‌ريزي که مسئولان و متوليان جلسه براي رساندن انسان‌ها به سعادت و کمال انساني در اين جلسات اتخاذ مي‌کنند، ثواب و پاداش حسنه عطا مي‌کند.

امام جمعه شهرکرد تاکيد‌کرد: خوشا به حال آن انساني که پرونده حسنات او از اين گونه مسائل و أمور مملو باشد و عمرش در اين جهت صرف شود.  

حجت الاسلام‌والمسلمين‌نکونام از استقبال و حضور مسئولان در جلسات با موضوع نماز تقدير کرد و گفت: اگر چه اين گونه جلسات خارج از وقت ادراي و در بعد ظهر تشکيل مي‌شود اما شما با اين باور و اعتقاد که جبران اتلاف وقت و عمري که خدايي نخواسته شايد در طول زندگي داشته‌ايد، در اين جلسات شرکت مي‌کنيد که اين بسيار مغتنم و ارزشمند است.

نماينده‌ولي‌فقيه‌دراستان افزود: در اين جلسات تصميمات و سياست‌گذاري اتخاذ مي‌شود اما ما طبعا به اين‌ها قانع نيستم و از تمام وجود مي‌خواهيم که خروجي اين جلسات به خصوص جلسات با موضوع نماز بيش از اين‌ها آثار و برکاتش در استان مشاهده شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين نکونام با تاکيد بر اين که با تمام وجود مي‌خواهيم که نماز در جاي‌جاي استان زنده و حيات واقعي داشته باشد تصريح‌کرد: اگر أنس و بهره‌گيري از نماز و ارتباط بين انسان و نماز نهادينه شود، همه مفاسد را به وسيله نماز مي‌توان کنترل کرد و قطعا فساد از جامعه رخت برخواهد بست.

امام جمعه شهرکرد در ادامه همچنين به معرفي مسئول جديد بنياد مهدويت استان نيز اشاره کرد و گفت: بنياد مهدويت از بنيادهاي بسيار مهم است که در استان ما نيز اقدامات و فعاليت‌هاي خوبي انجام داده که اميد است با حضور حجت‌الاسلام کريمي و همکاري و تعامل همه دستگاه‌‌ها، تاثيرگذاري و خروجي اين بنياد در جامعه بيش‌ازپيش مشاهده شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين‌نکونام با تاکيد مجدد بر اهميت مسئله مهدويت خاطرنشان‌کرد: در طرح تقويت مباني اعتقادي و شبهه زدايي سال جاري، مسئله مهدويت و فرقه‌هايي که مرتب مثل قارچ به نام مهدويت در کشور و جهان رويش پيدا مي‌کنند و ضايعات فکري و فرهنگي فراوان به وجود مي‌آورد از سوي اساتيد برجسته اخلاق به صورت ويژه مورد بحث و تبيين قرار گرفت.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان تاکيد کرد: واقعا مي‌طلبد که مسئله مهدويت به عنوان يک اصل مورد توجه همه مسئولان باشد

حجت الاسلام‌والمسلمين‌نکونام خاطرنشان‌کرد: همان مقدار که براي پايين کشيدن فيتيله فساد و اجازه بروز و ظهور ندادن به فساد در جامعه که محصول هجمه فرهنگي و ماهواره و فضاي مجازي و اقدامت گسترده دشمن است، تلاش مي‌شود بايد نسبت به رونق بخشيدن به ارزش‌هاي ديني و معنوي مانند نماز و مهدويت در جامعه تلاش کرد.

امام جمعه شهرکرد در ادامه همچنين به مسئله احداث مسجد بين‌راهي در پليس راه شهرکرد اصفهان اشاره کرد و گفت: با توجه به اختصاص 14 متر زمين براي ساخت مسجد و مجتمع بين راهي که هم از نظر ماهيت حرکت و هم از نظر مکان بسيار خوب و مناسب است اما همچنان اين نگراني وجود دارد که مبادا اين مسجد که قرار است در زميني به مساحت 300 متر ساخته شود، در بين اين مجتمع و مجموعه خدماتي در حاشيه قرار بگيرد. نماينده ولي فقيه در استان تاکيد کرد: هدف از برگزاري نشست‌ها و جلسات فراوان در اين رابطه و دغه‌غه‌هاي فراوان و برزمين زده نشدن کلنگ زمين قبلي و رسانه‌اي شدن آن، همه و همه براي محوريت و الويت قرار گرفتن مسجد بود که بايد تلاش کرد ساخت مسجد در اين مسير در الويت قرار گيرد.

استاندار چهارمحال‌وبختياري قاسم سليماني در جلسه شوراي اقامه نماز استان  15 مهرماه سال 1394 برگزاري کنگره شهداي استان را يادآور شد و گفت: به مناسبت اين ايام برنامه هاي هفته دفاع مقدس استان تا سالگرد کنگره عظيم شهداي استان ادامه خواهد داشت که اقدامي بسيار ارزشمند است.

سليماني در ادامه به آغاز سرشماري نفوس و مسکن اشاره و بر لزوم اطلاع رساني و دعوت طلاب و مبلغان از آحاد مختلف جامعه براي حضور در اين حرکت بسيار مهم تاکيد کرد و گفت:  مبلغان از مردم دعوت کنند که در اين سرشماري شرکت کننده و اطلاعات دقيق و واقعي ارائه دهند.

وي با تاکيد بر اين که اطلاعات مردم در اين سرشماري محرمانه خواهد بود تاکيدکرد: اين سرشماري تنها مبناي برنامه ريزي کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت براي استان و کشور خواهد بود.

سليماني با تاکيد بر اين که اين سرشماري هيچ ارتباطي با يارانه و مالکيت اموال و مسائلي از اين قبيل ندارد تصريح کرد:  علما و روحانيون و مسئولان اجرايي اين اطمينان  را به جامعه بدهند که اين اطلاعات از نظر شخصي محرمانه و از نظر عمومي مبناي برنامه ريزي کشور قرار مي گيرد

وي در ادامه با قدرداني از زحمات  موفق ستاد اقامه نماز در طي دوسال اخيرخاطرنشان کرد: زمينه براي بيان تفسير و تعليم مفاهيم ارزشمند نهج البلاغه و نماز در جلسه شوراي اداراي و شوراي برنامه ريزي توسط يکي از علماي برجسته استان به مدت ده دقيقه فراهم است.

استاندارچهارمحال و بختياري بر تمرکز و تعيين يک متولي خاص براي  ائمه جماعات ادرات وسازمانها تاکيدکرد و گفت: نماز در ادارت بيش از  20 دقيقه طول نکشد تا مسئولان و خدمتگزارن نظام به خدمت رساني خود به مردم نيز برسند.

وحيد خليلي رئيس جهاد دانشگاهي استان در شوراي اقامه نماز استان فعاليت در فضاي مجازي را در شرايط کنوني مانند حضر در جبهه جنگ دانست و گفت: فضاي مجازي واقعيتي است که در طي شش ماه گذشته  کليدواژه مورد تاييد رهبري در برنامه‌هاي مختلف بود.

خليلي گفت: اگر در پنج تا پنج سال گذشت کلمه نماز را به ابر جستجوگرها مي داديد بين 20 درصد مطلوب فرهنگ و آرمان ما بود اما  الان که  کتاب را به عنوان داده به جستجوگرها بدهيد همان ابتدا محتواي متناسب با فرهنگ اسلامي ايراني به کاربران ارائه  مي‌دهد.

وي افزود: يکي از کانون هايي که در فضاي مجازي نقش جدي داشته و در بخش بصيري کار کرده که البته عمق بخشي به فضاي مجازي کار پيچيده است ستاد اقامه نماز با همکاري دستگاه ها تلاش کردند و اکنون فضاي مجازي ما از معارف ديني و اسلامي و ارزش ها پرشده است.

رئيس جهاد دانشگاهي استان خاطرنشان کرد: اکنون کشور ما بعد از ده سال در امکان توليد محتوا و انتقال توليد محتوا به بستر مجازي يک حرکت رو به جلو دارد.

خليلي تاکيدکرد: غفلت از فضاي مجازي قطعا فرهنگ و آرمان هاي ما را خدشه دار خواهد کرد.

مدير کل دفتر فني استانداري اماني با پيگيري هاي ستاد اقامه نماز استان و ديگر دستگاه هاي مربوط مکان يابي محل احداث مسجد بين راهي پليس راه شهرکرد انجام گرفت و موانع اعم از خط لوله گاز و استعلامات و واگذاري انجام شد.

وي با برداشته شدن تمام موانع از سر راه ساخت مسجد و مجتمع بين راهي در پليس راه شهرکرد اصفهان، 14 هزار متر زمين براي اين مهم اختصاص يافته است.

ماني تاکيدکرد: پس از اخد مصوبه کارگروه شوراي زيربنايي و شوراي برنامه ريزي استان که در هفته آينده صورت خواهد گرفت، کلنگ احداث مسجد بين راهي پليس راه شهرکرد اصفهان ظرف 15 روز آينده بر زمين زده خواهد شد.

وي با تاکيد بر اين که مسجد در اين مجتمع محور و نقشه معماري آن با تاييد کارگروه شوراي اقامه نماز خواهد رسيد افزود: اين مجموعه در قالب يک مجتمع بين راهي با الويت مسجد و سپس کاربري انتظامي و ادراي، تجاري، خدماتي و کارگاهي . صنعتي و فضاي سبز و سرويس بهداشتي احداث خواهد شد.

مدير کل دفتر فني استانداري مجموعه ساخت و ساز اين مجتمع بين راهي  1580 متر مربع است که بيش از يک سوم اين ساخت و ساز براي مسجد اختصاص داده شده است

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن