آخرین اخبار
کد مطلب: 165809
به نام بازنشسته‌ها، به کام دولتي‌ها؛
سازمات بازنشستگي 400 ميليارد تومان به مراکز درماني بدهکار است/11 هزار کارگر از بيمه بيکاري استفاده مي‏‌کنند
تاریخ انتشار : 1395/07/07 12:45:08
نمایش : 3116
مراسم تجليل از بازنشستگان استان مازندران در حالي با سخنراني مسئولان دولتي برگزار شد که در نهايت با گلايه‌هاي فروخورده بازنشستگان به پايان رسيد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از بلاغ، مراسم تجليل از بازنشستگان استان مازندران توسط اداره کل تامين اجتماعي استان مازندران برگزار شد، طبق روال معمول برنامه‌هاي استاني در هر همايش و برنامه‌ها، دغدغه مسئولان بيشتر از اقشار است و برنامه امروز بازنسشتگان استان مازندران با چهار سخنراني همراه بود و تنها فرد بازنشسته که در اين جلسه فرصت صحبت پيدا کرد نصرالله دريابيگي بود که در اين مراسم گاهي به نعل و گاه به ميخ مي‎زد تا هر دو گروه را داشته باشد.

دريابيگي تلاش دارد که حالت مياندار باشد، چون در اين مراسم هم دولتي‌ها برايش دست زدند و هم بازنشسته‌ها و با اين روش چند سالي است که در استان مازندران در حال فعاليت است.

11 هزار بيمه بيکاري بگير

در مراسم تجليل از بازنشستگان استان مازندران، مديرکل تامين اجتماعي به اقدامات انجام شده در حوزه تامين اجتماعي مازندران و خدمات اين سازمان به بيش از يک ميليون نفر در اين سازمان اشاره کرد.

علي اصغر محمودي به حمايت تامين اجتماعي مازندران از کارگران بيکار خبر داد و گفت: 11 هزار کارگر استان مازندران از بيمه بيکاري استفاده مي‏‌کنند.

دولت دهم و نهم همچنان مورد انتقاد

طبق روال گزارش‌هاي عملکرد هميشه پاي احمدي نژاد و عملکرد دولت وي در سخنراني‌ها وجود دارد و محمودي به عدم پايبندي دولت قبل در تعهدات خويش نسبت به تامين اجتماعي گلايه کرد و گفت: بخش اعظمي از بدهي‌هاي دولت به تامين اجتماعي مربوط به دولت قبل است.

مديرکل تامين اجتماعي مازندران براي به دست آوردن دل بازنشستگان در يک بند با آنها در قابل دريافت حقوق ناکافي آنها همنوا شد ولي در اقدامي هدفمند بحث اقدامات دولتي در کاهش هزينه‌هاي درماني مردم در طرح تحول سلامت را پيش کشيد تا بتواند در کنار همنوا شدن با بازنشستگان خوش خدمتي به دولت کند و دين خويش را به دولت ادا کند.

وي حتي انتقال هزار و 500 بازنشسته به مشهد مقدس را جزء عملکرد تامين اجتماعي عنوان کرد و گفت: اين طرح در راستاي طرح کرامت انجام شد.

در ادامه مدير درمان تامين اجتماعي مازندران نيز براي اينکه يادي از دولت کرده باشد، بحث افتتاح مرکز آنژيوگرافي تامين اجتماعي را پيش کشيد و اين گزارش که بارها و بارها رسانه‌اي شد را دوباره مطرح کرد تا حرفي براي گفتن داشته باشد.

بدهکاري 400 ميليارد توماني

محمد خورشيدي در ادامه به تلاش‌هاي انجام شده براي تکميل ظرفيت اورژانس بيمارستان ولي عصر نيز اشاره کرد و از اختصاص اعتبار 5 ميليارد توماني براي تکميل اين اورژانس که قرار است به صورت منطقه‌ايي خدمات دهد، اشاره کرد.

وي به موضوع طب بازنشستگي در ادارات تامين اجتماعي استان مازندران که هنوز اقدام اساسي براي اجراي اين طرح صورت نگرفته است، اشاره و آن را جزء عملکردهاي تامين اجتماعي اعلام کرد و به طرحي که هنوز اعتباري براي آن مشخص نشده رنگ و جلا بخشيد و به بازنشستگان در ارتباط با ايجاد طب بازنشستگي درباغ سبز نشان داد.

مدير درمان تامين اجتماعي پس از ايجاد اميد درباره راه اندازي طب بازنشستگي، از کمبود اعتباري در اين بخش گلايه و به عدم تخصيص اعتبار 400 ميليارد توماني که قول داده شد ولي عملياتي نشد هم اشاره کرد و در بحث پرداخت مطالبات با مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز خصوصي همنوا شد و گفت: اين سازمان 400 ميليارد تومان به مراکز درماني خصوصي و دولتي استان مازندران بدهکار است.

بعد از مدير درمان تامين اجتماعي بالاخره نوبت به رئيس کانون بازنشستگان استان مازندران رسيد، نصرالله دريابيگي که در اين چند سال مرثيه خواندن دو جانبه را خوب بلد است، گاهي به دولتي‌ها مي‌تاخت و گاهي هم از دولت حمايت مي‎کرد.

گاهي به نعل گاهي به ميخ

دريابيگي که خود را حامي کارگر مي‎داند ولي با دولتي‌ها نشست و برخاست دارد و گاهي حتي از لابه لاي نامه‌هاي محرمانه آنها خبر دارد، در صحبت‌هاي امروز هم با نمايندگان دولت همراه شد و هم تلاش کرد که دل بازنشستگان را به دست آورد، در بخشي از صحبت‌هاي خويش روحاني را دولتي غير سياسي و دوست دار تامين رفاه مردم اعلام کرد و دل معاون سياسي، مديرکل تامين اجتماعي، مدير درمان تامين اجتماعي و حتي وزير کار تعاون و رفاه اجتماعي را به دست آورد و در بخشي از صحبت‌هاي خويش از وزير کار به عنوان حامي کارگر و بازنشسته نام برد، ولي در عين حال از سياست دولت در قبال عدم همسان سازي حقوق گلايه کرد، که در اين بخش کارگران برايش دست زدند.

دريابيگي در ادامه بحث حقوق يک ميليوني بازنشستگان را نيز پيش کشيد و حتي صدايش را بالا برد و اين سوال را مطرح کرد که کدام نماينده مجلس، کدام وزير و کدام استاندار مي تواند با ماهي يک ميليون تومان زندگي کند؟

انتقاد از وزير بهداشت

وي در ادامه به وزير بهداشت و کساني که طرح ادغام بخش درمان تامين اجتماعي و الحاق آن به وزارت بهداشت را مورد نقد قرار داد، گفت: اجازه ادغام بخش درمان تامين اجتماعي را به وزارت بهداشت نمي‎دهيم و در اين بخش با وزارت بهداشت مخالفت کرد، البته بحث جلوگيري از ادغام تامين اجتماعي با وزارت بهداشت در حالي مطرح شد که تب  و تاب اين جريان به کلي خاموش شد و حداقل در  چند ماه اخير اين موضوع مطرح نيست.

تلاش طاقت فرساي دولت براي آرامش

معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران نفر آخري بود در اين جلسه به عنوان سخنران در جايگاه قرار گرفت، عليرضا يونسي که به دليل جايگاهي که دارد محکوم به حمايت از دولت است، گفت: دولت روحاني همه تلاش خويش را براي ايجاد آرامش و آسايش مردم هزينه کرد.

وي اضافه کرد: دولت در تبليغات انتخاباتي گفت که برنامه دارد در کنار سانتريفيوژها چرخ زندگي مردم نيز بچرخد، به همين منظور طرح مذاکرات را در پيش گرفت و توانست در مذاکرات از حق مردم ايران دفاع کند.

يونسي هم دوباره بعد از سه سال پاي دولت قبل را در عدم پيشرفت استان پيش کشيد و گفت: براي اجراي پروژه‌هاي عمراني دولت دو هزار ميليارد تومان اعتبار نياز است ولي دولت در مدت سه سال در استان چهار هزار ميليارد تومان اعتبار از بخش‌هاي مختلف هزينه کرد.

وي در ادامه به بخشي از مشکلاتي که دولت براي دريافت پول نفت مواجه هست نيز اشاره کرد و افزود: قيمت نفت با وجود ارزاني در اختيار دولت قرار نمي‏‌گيرد.

معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران در ادامه به مشکلاتي اجتماعي در استان مازندران نيز اشاره کرد و گفت: براي رفع مشکلات در استان نياز به وحدت و همدلي داريم.

همه اين صحبت‌هاي مطرح شد ولي حرف دل باز نشستگان، دريافت حقوق همسان و توجه به معيشت آنها بود که فقط دريابيگي درباره آن صحبت کرد و جلسه امروز هم در نهايت با گلايه‌هاي فروخورده بازنشستگان به اتمام رسيد.
 
انتهاي پيام/رض
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن