آخرین اخبار
کد مطلب: 165799
افتتاح شعبه جامعه نيكوكاري ابرار در استان چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1395/07/07 08:30:13
نمایش : 1416
شعبه جامعه نيكوكاري ابرار وابسته به اتاق بازرگاني ايران با حضور مديرعامل جامعه نيكوكاري ، مديرحمايت تحصيلي اين جامعه وبرخي از مديران و خيرين استان افتتاح گرديد.
به گزارش بام ايران خبر، در آيين افتتاحيه ابتدا رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان چهارمحال وبختياري به پيشينه ي تاريخي كمكهاي انسان دوستانه در بين ايرانيان و مسلمانان اشاره كردو رسالت انساني افرادي كه تمكن مالي دارند را بدوش كشيدن بار ضعفاي جامعه دانست.

سيدمحمدرضا سيد نبوي ضمن ابراز خرسندي از آغاز بكار اين جامعه در اتاق شهركرد اظهار كرد: با تلاش مسئولان وخيرين استان شاهد رشد و شكوفايي استعداد فرزندان و آبادي ايران اسلامي باشيم.

وي گفت: استان چهارمحال و بختياري بيست و ششمين استاني است كه شعبه جامعه نيكوكاري ابرار زير نظر اتاق بازرگاني در آن شروع به فعاليت نموده است.

در ادامه مديرعامل جامعه نيكوكاري ابرار از حضور فعالان اقتصادي در كارهاي خير تقدير كرد و گفت: جامعه نيكوكاري ابرار مسئوليت كارهاي خير و اجتماعي اتاقهارا برعهده دارد.

علي اصغر خامنوي اظهار داشت: از سال 1389 كه جامعه نيكوكاري ابرار فعاليت خود را آغاز كرده است اقدامات بسيار سازنده اي در جهت توانمندسازي و حمايت از قشر آسيب پذير و نيز ايجاد اشتغال و كارآفريني و حمايت تحصيلي از دانش آموزان مستعد ودانشجويان انجام داده است.

وي شروع بكار شعبه جامعه نيكوكاري ابرار در شهركرد را با اعطاي بورسيه تحصيلي به دانش آموزان دبيرستاني و دانشجوياني كه از طريق آموزش وپرورش، كميته امداد حضرت امام (ره) ، بهزيستي و افراد قابل اعتماد، شناسايي، معرفي و به تائيد اتاق بازرگاني شهركرد ميرسند دانست.

خامنوي شرايط اعطاي بورسيه به دانش آموزان و دانشجويان از طريق جامعه نيكوكاري ابرار را استعداد لازم و علاقه مندي به تحصيل و نداشتن استعانت مالي جهت ادامه تحصيل دانست.

وي افزود اين طرح مستلزم هماهنگي و همكاري ميان خيرين، فعالان اقتصادي ، دلسوزان و حاميان است.

خامنوي همچنين از تاسيس و آغاز بكار شبكه ملي موسسات نيكوكاري كشور خبر داد كه بصورت يكپارچه در كشور فعاليت خواهد نمود.

مديرعامل جامعه نيكوكاري ابرار از نهادهاي حمايتي خواست يك نفر رابط براي ارتباط با شعبه جامعه نيكوكاري ابرار در شهركرد مشخص نموده و تا پايان امسال تعدادي از افراد واجد شرايط حمايت را معرفي نمايند كه از اين بين سهم آموزش وپرورش 100 نفر، كميته امداد حضرت امام(ره) و بهزيستي نيز هركدام 50 نفر ميباشد كه پس از بررسي و تائيداتاق بازرگاني، بورسيه تحصيلي به آنان تعلق گرفته و جشن اعطاي بورسيه در اتاق بازرگاني شهركرد برگزار گردد.

مدير حمايت تحصيلي جامعه نيكوكاري ابرار در آيين افتتاحيه شعبه اين موسسه در شهركرد گفت: اين طرح يك جاده دوطرفه است، مابه دانش آموزان و دانشجويان بورسيه ميدهيم وآنان نيز متقابلا تلاش ميكنند و درس ميخوانند.

احمد ايرانشاهي يكي از شاخصه هاي مهم اين طرح را اجرا و فعاليت در روستاها و شهرهاي كوچك و دور افتاده دانست.

وي گفت: اين طرح كاملا مكانيزه و پاسخگوست و تنها از كودكان يتيم حمايت نميكند بلكه از كساني كه به هر نحوي استعانت و مالي نداشته و يا بدسرپرست ميباشند ويا حتي به كميته امداد نيز مراجعه نكرده باشند هم حمايت خواهد كرد.

ايرانشاهي افزود حامي مالي براي اين طرح، هم در داخل وهم از خارج كشور در نظر گرفته شده است و ديگر حاميان نيزميتوانند در آن مشاركت نمايند.
ايرانشاهي افزود: حاميان بر اساس فرمها و متناسب با علاقه مندي خود ميتوانند استان، تعداد، جنسيت،مقطع تحصيلي و ديگر موارد افراد تحت پوشش را انتخاب نمايند و مبالغ بصورت ماهيانه و مستقيم بحساب مددجوي بورسيه شده واريز ميگردد.

در ادامه اين جلسه مديركل كميته امداد حضرت امام خميني(ره) و معاون پشتيباني سازمان بهزيستس استان گزارشي از فعاليتهاي صورت گرفته و تعداد افراد تحت پوشش ارائه نمودند.

در پايان نيز تعدادي از خيرين نظرات خود را بيان و اعلام آمادگي جهت همكاري با اين طرح را بيان كردند.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن